Robienie zdjęć to bardzo popularne hobby, którym interesuje się mnóstwo osób.

 

Nie ma się co temu dziwić, mało osób potrafi malować obrazy, mało osób ma też czas by to robić. Podobnie, ograniczona liczba osób ma talent pisarski by świetnie opisać jakiś krajobraz lub piękno osoby. Świetnie zatem możemy nadrobić te braki po prostu robiąc zdjęcie temu, co widzimy przed naszymi oczami. I pewnie na początek to już będzie dużo - zwykła, cyfrowa "małpka" automatyczna, czy nawet aparat wbudowany w nasz telefon wystarczy by zrobić kilka zdjęć. Co jednak, gdy robienie zdjęć na tyle nam się spodoba by chcieć rozwijać to hobby i robić dużo lepsze zdjęcia? Wtedy nie obędzie się bez pewnych inwestycji. Pomyślmy zatem na co powinniśmy być gotowi.


Powszechne wśród specjalistów jest powiedzenie że to nie aparat ale fotograf robi zdjęcia.

I jest to prawda, jednak fotografowi będzie łatwiej gdy otoczy się właściwym sprzętem. Na początek warto rozważyć zakup choćby najprostszej i najtańszej lustrzanki. Owszem, będzie ona droższa, większa i pewnie czasem mniej wygodna niż aparat kompaktowy, ale będzie miała ogromną, podstawową zaletę (poza oczywiście kwestią dużo lepszej jakości zdjęć). Tą zaletą będzie fakt, że będziemy mogli dobrać do niej odpowiednie obiektywy. Niestety nie ma czegoś takiego jak jeden, uniwersalny obiektyw, a zatem na start powinniśmy zakupić choć dwa-trzy egzemplarze. Przynajmniej jeden powinien być tzw. stałką umożliwiającą robienie dobrej jakości zdjęć portretowych. Uzupełnić ją możemy obiektywem zbudowanym bardziej z myślą o robieniu zdjęć krajobrazów, a dopóki nie nauczymy się sprawnie zmieniać i wybierać obiektywów to rozważmy też obiektyw o zmiennej ogniskowej - popularny zoom.

Na początek to wystarczy, wkrótce potem pewnie wraz z rozwojem naszego hobby na liście naszych zakupów pojawią się lampy fotograficzne, drukarka fotograficzna i odpowiedni papier do drukarki.

 

Zapraszamy również na stronę wedding photography