W związku partnerskim czy w małżeństwie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na owo pytanie. Zarówno w pierwszej jak i drugiej opcji można znaleźć plusy i minusy. Związek zapewne stanowi większą wygodę, małżeństwo zaś - odpowiedzialność.

Fotografia ślubna - znak zapoczątkowania drogi, która zobowiązuje do trwania i budowania nierozerwalnego uczucia poprzez wspólne codzienne życie z radościami i troskami zarazem.

Ci, którzy zdecydowali się już na tę decyzję doskonale wiedzą z doświadczenia, jak ekscytujący potrafi być etap przygotowań przed wypowiedzeniem sakramentalnego "tak". Radość a zarazem stres towarzyszący temu wydarzeniu. Plany przygotowań, czasami z długim  wyprzedzeniem czasowym, stanowią nie lada wysiłek myślowy i emocjonalny. Wszelkie sprawy formalne, które trzeba koniecznie załatwić - urzędowe czy kościelne, przed oczekiwanym momentem wstąpienia w związek małżeński. W następnej kolejności już etap bardziej przyjemny - ślub i przyjęcie weselne. Tę przyjemność jednak należy odpowiednio zorganizować, by prócz nas, rodzina i goście weselni byli zadowoleni, a wspomnienia z owej uroczystości stanowiły dla wszystkich niezapomniane wrażenia i pozostawiły wyjątkowe wspomnienia na długą przyszłość. Obrączki ślubne i stroje, profesjonale zdjęcia ślubne, to jedne z najważniejszych rzeczy, które należy przygotować z największą uwagą i starannością. Zostaniemy przecież uwiecznieni w najważniejszym dniu naszego życia. Pamiątka nie tylko dla nas ale i szerokiego grona rodziny i znajomych, przybyłych na tę okazję. Dobrze byłoby wypaść jak najlepiej, gdyż wśród zaproszonych gości mogą być osoby z trudnym charakterem i niezbyt życzliwe, których wspaniałą i nieodłączną cechą natury jest plotkarstwo. Żeby jednak zaradzić temu teoretycznemu ryzyku, wystarczy zdać się na doświadczenie i profesjonalizm fotografa. Fotograf ślubny potrafi zdziałać cuda i zaradzić wszelkim niedociągnięciom związanym z nieoczekiwanymi niespodziankami w chwilach fotograficznych ujęć. Nie każdy przecież ma zadatki na gwiazdę filmową lub fotogeniczność nie jest jego zaletą, a każdy chciałby być uwieczniony na ślubnych zdjęciach.

Dobry fotograf potrafi działać planowo i perfekcyjnie.

W razie czego, korekta lub cięcie są w jego gestii. Najważniejsze, że fotografie będą wypełnione naszą radością i szczęściem. To dopiero początek. Resztą pokieruje życie. Czy pozostaniemy wciąż szczęśliwi przez długie lata lub całe życie, jak na tych fotografiach, to już tylko zależy od nas i wspólnym budowaniu i pielęgnowaniu rodzinnych uczuć.