Jeżeli lubimy podróże, chcemy, wybrać się gdzieś na weekend, na parę dni czy na wakacje, musimy wybrać odpowiednie do tego miejsce.

 

Wybór miasta czy regionu musimy przeanalizować pod paroma aspektami, takimi jak odległość od naszego miejsca zamieszkania lub czy jedziemy tam na zwiedzanie zabytków, czy raczej na wypoczynek (n.p na plaży w Barcelonie). Oczywiście możemy połączyć również oba te aspekty (jednak nie zawsze jest to możliwe). Jeżeli liczymy na atrakcje turystyczne i zabytki, powinniśmy wybrać miasto najlepiej stołeczne (dawna siedziba królów) z bogatą przeszłością i historią n.p Pragę lub Kraków. Powinniśmy unikać miast socjalistycznych i amerykańskich, które mają niewiele do zaoferowania, jeśli chodzi o turystykę.

Jeżeli chodzi o Polskę, najlepszym miastem turystycznym jest zdecydowanie Kraków. Miasto to zachowało oryginalny układ budowli i zabytków, w przeciwieństwie do Warszawy, ponieważ szczęśliwie nie poniosło dużych strat w infrastrukturze podczas II wojny światowej. Starego miasta po wojnie nie trzeba było w dużej mierze odbudowywać co czyni Kraków magicznym i wyróżniającym się od większości dużych miast w Polsce. W Krakowie znajduje się cała masa miejsc historycznych, zabytków i atrakcji turystycznych takich jak: Bazylika Mariacka, Rynek główny, Katedra Wawelska, Zamek Królewski na Wawelu lub Sukiennice. Jest również wiele pomników, najbardziej znane to Pomnik Adama Mickiewicza lub Pomnik Grunwaldzki Władysława Jagiełły.


Popularną atrakcją Krakowa jest również Zakrzówek, położony w południowej części miasta zalew, z pięknymi wapiennymi skałami jako brzegi, co powoduje bardzo dobre estetyczne wrażenie miejsca i jest traktowane jako odpowiednie miejsce do wypoczynku.


Warto zwiedzić również Pragę, stolicę czech, jeśli chcemy się wybrać do naszych sąsiadów. Stare miasto Pragi jest podobne do tego Krakowskiego. Posiada wiele atrakcji turystycznych oraz pięknych budowli i historycznych zabytków takich jak Most Karola, Pałac Lobkowicza lub Katedra św. Wita.

Strona poświęcona wyjazdom turystycznym > wycieczki zagraniczne 2019