Wenecja, stolica regionu Veneto i prowincji Venezia, leży nad Adriatykiem.

 

Miasto mieści się na 118 małych wyspach i ciągnie się przez 100 kanałów (Canale, Rio), które są połączone przez prawie 400 mostów, głównie wykonanych z kamienia. Znajduje się tutaj 15 tysięcy domów zbudowanych na palach. Miasto tętni życiem. Jest tu tylko jeden plac; mniejsze placyki nazywane są przez mieszkańców campo lub Campiello. Łodzie odgrywają ważną rolę w transporcie publicznym. W przeszłości przemysł Wenecji był ograniczony jedynie do produktów rzemieślniczych (w szczególności szkła i koronki), szkutnictwa itp. Od czasów pierwszej wojny światowej przemysł niebywale się rozwinął w podmiejskiej dzielnicy Mestre.

 

Wenecki port jest jednym z największych we Włoszech.

 

Roczne obroty sięgają tutaj tutaj od 24 milionów ton. Porto di Maghera w Mestre jest portem przemysłowym. Natomiast Stazione Marittima della Bacino, znajdujący się na południowy-zachód od Piazzale Roma, obsługuje również ruch towarowy. Wenecja (tutaj: atrakcje turystyczne wenecji ) zajmuje szczególne miejsce w historii sztuki, dzięki jej stosunkom z greckim imperium na wschodzie. Kościół Świętego Marka, podobnie jak jego najwcześniejsze mozaiki, utrzymany jest w bizantyjskim stylu. Wenecja jest odwiedzana przez turystów przez cały rok. Miasto jest jednak najbardziej oblegane wiosną i jesienią, a także w okresie Bożego Narodzenia i Carnevale w lutym.

 

Wenecja jest idealnym miejscem do zwiedzania.

 

Warto przespacerować się po wielu klimatycznych ulicach, niekończących się labiryntach zaułków i po opuszczonych placach. Miasto oferuje przez cały rok niezwykle bogaty program wydarzeń kulturalnych. Warto tutaj także odwiedzić liczne zabytkowe budynki. W muzeach można zobaczyć dzieła z epoki brązu. Natomiast w galeriach zgromadzono kolekcje gobelinów i obrazów.